Afrički kup nacija: DR Kongo svladao Maroko, Obala Bjelokosti i Togo remizirali

Obala Bjelokosti i Togo remizirali su u prvom susretu Skupine C, u drugoj utakmici skupine DR Kongo je ostvario prvu pobjedu

16.01.2017.
Martin K

U Gabonu se održava Afrički kup nacija, a trećeg dana natjecanja odigrala su se dva susreta skupine C. Imali smo mogućnosti vidjeti samo jedan pogodak u susretu DR Konga i Maroka, dok su Obala Bjelokosti i Togo ostavili rezultat na početnoj vrijednosti.

Dvoboj Obale Bjelokosti i Toga nije donio očekivanu pobjedu slonova, ali ni radost gledateljima na stadionu Stade d'Oyem. Obje ekipe su pokušale doći do pobjede uz nešto bolju igru reprezentacije Obale Bjelokosti, ali se unatoč inicijativi mreže nisu tresle. Rezultat je ostao na početnih 0:0 što niti jednoj ekipi ne donosi prednost pred budućim nastupima u skupini, ali ih dovodi ispred poraženog Maroka.

DR Kongo svladao je s minimalnih 1:0 reprezentaciju Maroka. Ključni trenutak na utakmici dogodio se u 55. minuti susreta. Po lijevoj strani napada DR Konga prošao je Mubele Ndombe, njegov ubačaj izbija golman Maroka Munir, ali samo na nogu Herve Kagea koji postavlja konačni rezultat. Šansu da poravna rezultat Maroko je dobio u 81. minuti kada Mutambala dobiva drugi žuti karton i ostavlja DR Kongo s igračem manje. Poneseni brojčanom prednošću Marokanci su navalili na gol Matampija, ali se unatoč nekoliko odličnih prilika rezultat nije mijenjao.

U sljedećem kolu Skupine C koje je na rasporedu 20. siječnja susrest će se reprezentacije DR Konga i Obale Bjelokosti te Maroka i Toga. Sutra su na rasporedu susreti Skupine D gdje se sastaju Gana i Uganda, te Egipat i Mali.

Želite komentirati članak? Registrirajte se ili se prijavite postojećim korisničkim računom!