Hrvatska porazom u Solni od Švedske zakomplicirala situaciju oko ostanka u Ligi A Lige nacija

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je na Friends Areni u Solni od Švedske s 2-1.

Dvoboj je to u kojem naša reprezentacija nije uspjela pokazati dovoljnu kvalitetu i nismo djelovali najbolje. Šveđani su bili bolji, gospodarili posjedom u prvom poluvremenu i došli u vodstvo u 36.minuti, a strijelac je bio Dejan Kuluševski. Konačni rezultat prvog poluvremena postavlja Marcus Danielsson u drugoj minuti sudačke nadoknade nebeskim skokom nakon ubačaja iz kornera Sebastiana Larssona te se s 2-0 odlazi na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme nije donijelo bolju igru Hrvatske, dapače, Šveđani više puta ponovno prijete, ali su neprecizni, a onda u 82.minuti nakon dobrog ubačaja Vlašića Danielsson sprema loptu u vlastitu mrežu i rezultat je 2-1. Do kraja novih uzbuđenja bilo nije i ostalo je 2:1

Ovim rezultatom Hrvatska i Švedska u potpunosti su izjednačeni u svim statističkim parametrima s po 3 boda, osim jednog, a to je broj datih golova gdje Hrvatska ima 7 , a Švedska samo 3 pa će posljednje kolo koje je na rasporedu 17. studenoga odlučiti tko će u Ligu B Lige nacija. Trenutno je Hrvatska zbog tog broja zabijenih golova treća, dok je Švedska četvrta.

Švedska će u posljednjem kolu gostovati kod Francuske u Parizu, dok je Hrvatska u Splitu domaćin Portugalu.

Prenosimo i izjavu našeg izbornika Zlatka Dalića:

“Čestitamo Švedskoj na pobjedi, bili su bolji od nas, pogotovo u prvom poluvremenu, kada nismo odgovorili na njihovu agresivnost, brzinu i pokretljivost. To je bio naš problem. U drugom poluvremenu bili smo bolji, agresivniji i kompaktniji, no to nije bilo dovoljno. Tada smo pokazali volju i energiju, to je ono pozitivno s ove utakmice”

ŠVEDSKA- HRVATSKA 2-1 (2-0)

Strijelci: 1:0 Kuluševski 36′, 2:0 Danielsson 45+2′, 2:1 Danielsson 82’/ag