Poraz Vrijednosnica Osijek u napetoj završnici od Zaboka

Večeras su Vrijednosnice Osijek u napetoj završnici izgubile od Zaboka.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Zabok 72:74 (15:18, 16:19, 22:17, 19:20)

Vrijednosnice: Makoi 6, Špehar, Porobić 18, Bošnjak 9, Topolović 10, Dugandžić, Grušanović, Tomljenović 1, Tokić 2, Kuany 26, Jurić.

Zabok: Levanić-Kutni 2, Vručinić 3, Črnjević 15, Gunjina 11, Jacović 18, Martinko, Vranješ, Buljević 17, Brocić 8, Antonić.

Ekipa Zaboka otvorila je utakmicu sa 5:0, dvaput je povela sa 9 poena te do kraja prve četvrtine domaćini smanjuju na 15:18. U drugoj četvrtini gosti su nastavili u istom ritmu, u 22.minuti Vrijednosnice su izjednačile (37:37), nakon toga su nekoliko puta poveli preko trica  Kuanya i Porobića. U zadnjoj dionici gosti su poveli sa 10 koševa (59:69), 40 sekundi prije kraja Brokeri su se približili na 72:74 te izgubili loptu za izjednačenje ili pobjedu. Vrijednosnice Osijek predvodio je Kuany sa 26 koševa i Porobić sa 18, dok je Zabok predvodio Jacović sa 18 te Buljević sa 17 koševa.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 05.03.2022. protiv ekipe Gorice u Osijeku, a prije nje će u reprezentativnoj stanci odigrati 25.veljače od 18 sati prijateljsku utakmicu u Pečuhu protiv tamošnjeg mađarskog prvoligaša Pecsi VSK Veolia.